Blog

Büyükçekmece Temizlik Şirketleri – Pratik Ev Temizliği

Büyükçekmece Temizlik Şirketleri – Pratik Ev Temizliği

Ev Temizliği Bilgileri

– Sürahi veya kavanozlarınızın  dibi kir tutmuş ise, içine bir avuç tuz ile sirke koyup çalkalayınız, ilk günki gibi olacaktır.

– Bakırlarınızı parlatmak için  bezi sirke ile hafifçe ıslatıp, bakırı ovun. Sonuç bakırlarınız pırıl pırıl.

– Kahve telvesi  karınca problemınden kurtulmak için birebir bir çözümdür.

–Buşalıklarınız daha kolay ve güzel bir şekilde yıkansın isterseniz.  1 kaşık sirkeyi bulaşık suyunuza katmakla bu sonucu elde edebilirsiniz.

– Paslanmaz çelik tencereler  bir süre sonra eski parlaklığını kaybedebilir. Bunun için de çözüm yine mucuize sirke; Sirkeyi atese koyup isitin. Sonra yumusak bir bezi bu ilik sirkeye batirarak iyice ovun. Daha  sonra da iyice durulayin. Bir bez parçasiyla parlatirsaniz, çelik tencereniz piril piril olur.

– Bir sirke tüyosu daha,  kristallerin parlamasi için,  durulama sirasinda aşamasında  suya batirin. Bardaklariniz, kadehleriniz piril piril.

– Sağlığınızı önemsiyorsanız bu bilgimize kulak verin . Sebzelerinizi tuzlu suda yikayın . Tuzlu su, sebzeleri daha etkili ve çabuk temizlenmesini sağlar.

– Sararank Teflon tavalar, tencereler için,  içine su biraz da çamasir suyu koyduktan sonra atesin üstünde kaynatin. Daha sonra önce sicak, sonra da soguk suyla iyice durulayin. Sarı lekeler kaybolacaktır.

 –  Dibi tutan tencereleri daha kolay temizlemek için;  bir gece tuzlu suda bekletin.

LEKELERİ KOLAYCA ÇIKARIN

– Çay ve kahve lekelerini çıkarmada bir numaralı çözüm karbonatır, lekeyi karbonotla silerek çıkartabilirsiniz.

– Zeytinyağ lekesini bir lokma ekmek içi yuvarlanıp lekenin üzerinde gezdirmek işinizi kolaylaştırır.

– Eğer örtünüze meyve suyu döküldüyse hemen tuz serpin, ilk yıkamada çıkacaktır.

Ev Temizliği

Ev, iş yeri temizliğin de kesin çözüm için Göktem Temizlik Şirketi’ni tercih edin. Uzun yıllardır süren tecrübesi ve eğitimli personeli ile Beylikdüzü Temizlik Şirketi, Büyükçekmece Temizlik Şirketleri ve Bahçeşehir Temizlik Şirketleri arasında fark yaratmaya devam ediyoruz…

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir